Акциска контрола во угостителски објекти

Во текот на изминатата вечер во периодот од 00 до 04 часот од страна на секторите за внатрешни работи и патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција, спроведена е акциска контрола во угостителски објекти, ноќни клубови и дискотеки на територијата на цела држава. При контролата приведен е Ш.И.(27 години) бидејќи при преглед кај него бил пронајден кокаин, информира полицијата.

Коментари

коментар(и)