Акциска сообраќајна контрола, 47 санкционирани возачи

Во текот на вчерашниот ден (09.03.2023) во периодот од 08.00 до 16.00 часот од страна на секторите за внатрешни работи и патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција, спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на цела држава. При контролата, санкционирани се 47 возачи. Од нив, седум санкции за возење без возачка дозвола, пет мерки поради возење за време на прекршочна санкција (забрана за управување со моторно возило)… Во однос на возилата кај 33 констатирани се неправилности и преземени се мерки, од кои осум за неисправни сопирачки, пет поради измината важност на сообраќајната дозвола… За време на контролата санкционирани се и 156 други видови на прекршоци.

Коментари

коментар(и)