Албанец на Табановце приложил лажна патна исправа

Дваесет и тригодишен државјанин на Република Албанија вчера на граничниот премин Табановце бил приведен, бидејќи на пасошка контрола приложил албанска патна исправа на име од неговиот брат. Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коментари

коментар(и)