Без струја утре неколку локации

Низа локации во Куманово утре ќе бидат без електрична енергија во одредени периоди од денот.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, утре во период од 09 до 14 часот без струја ќе бидат: Зелен рид, Васко Карангековски, Бабин дол, Лесковачка (Трафостаници,-Ловечки дом, Махагони, гробишта, Екстра меин, Џино, Брзи Комерц, Куљар, Филанд, Причистителна станица, Доброшане, Интершпед, Кејп Таун, Оли Оникс, Нико Шус.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)