Божиновски: Нема да излезам на претстојниот реферeндум!

„Не, јас нема да излезам на претстојниот референдум„  – рече Игор Божиновски , член на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ, гостувајќи во емисијата Став.

Зошто ВМРО ДПМНЕ поднесе кривична пријава против премиерот Зоран Заев, зошто договорот од Преспа, според опозициската партија е капитулантски и какви пораки испрати лидерот на ДПМНЕ , Христијан Мицкоски до своето членство од протесниот марш во Штип, ќе слушнете вечерва од Божиновски во Став, со почеток во 20 часот.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)