Вечерва концерт по повод 40 години работа на Центарот за култура

На сцената на Центарот за култура, вчеравечер се одигра претставата „Боинг Боинг“ на Градско казалиште „Јоза Ивакиќ“ од Винковци, Република Хрватска .

Станува збор за комедија според текстот на Марк Камолети, а во режија на Нина Клефлин. Играат: Дориан Паулиќ, Владимир Андриќ, Сања Тот, Јосипа Оршолиќ, Матеа Марушиќ и Зденка Шустиќ.

Во рамките на 24-то издание на Меѓународниот театарски фестивал „Денови на комедија“, комедиите продолжуваат утре со претставата на Театар Струмица „Умри машки“.

Инаку, вечерва ќе се одржи концерт посветен на 40 -годишната работа на Центарот за култура во Куманово, на кој ќе настапат Весна Гиновска Илкова и Трио Џентлмен.

Коментари

коментар(и)