(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Нови два реонски пазари, катна гаража кај поранешен ЗИК

Носителката на листата на кандидати за советници на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ , Елена Доцевска- Божиновска денеска најави модернизација на градскиот и реонскиот пазар лоциран на булеварот „Октомвриска револуција“, изградба на два нови реонски пазари, како и катна гаража  кај поранешен ЗИК.

Коментари

коментар(и)