ВИДЕО: Агресивно куче нападна деца и возрасни граѓани, осум пријавени случаи

Вкупно осум лица од кои четири малолетници утрово биле каснати од куче, соопштија денеска од СВР Куманово, од каде велат дека преземаат мерки за расчистување на случаите.

Претходно, надлежните институции кажаа дека агресивното куче, кое не е евидентирано на заловени и третирани кучиња скитници во Куманово, нападнало ученици и возрасни.

По дојавите од граѓани, кучето било заловено и префрлено во прифатилиште на „Тодор Велков“.

Коментари

коментар(и)