ВИДЕО: Голем интерес за саемот на книга во Куманово

Љубителите на пишаниот збор уште утре имаат можност да го посетат саемот на книги пред градската библиотека „Тане Георгиевски“ и да си ги купат омилените дела со саемски попусти.

Летниот карван на книгата го организира издавачката куќа „Три“, а на штандот има повеќе од сто наслови.

Саемот ќе трае и утре до 19 часот.

Коментари

коментар(и)