(ВИДЕО) Костовски: Мицкоски да се откаже од натамошни блокади

Пратеникот на СДСМ, Мартин Костовски на денешната прес-конференција порача дека Мицкоски треба да се откаже од натамошни блокади и опструкции.

„Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ треба да покажат одговорност и конструктивност, законските решенија за граѓаните и помош во време на криза да бидат усвоени“, меѓу другото, рече Костовски.

 

Коментари

коментар(и)