ВИДЕО: Над 800 маски на фестивалот „Батко Ѓорѓија“, гласањето во тек

Над 800 деца и ученици од основни и средни училишта, градинката „Ангел Шајче“ учествуваа на овогодинешното издание на маскенбалот „Батко Ѓорѓија“ коешто се одржа викендов. Годинава за прв пат фестивалот има ревијален карактер. Во тек е гласање на фејсбук страницата на Фондацијата за култура и спорт, која што го организира настанот со поддршка на Општина Куманово. Маската која во наредните седум дена ќе собере најмногу лајкови ќе го добие признанието за маска на годината.

Коментари

коментар(и)