ВИДЕО: Отворена изложбата „Самоуки 2023“

Во центарот за култура вчеравечер беше отворена изложбата на неакадемски уметници од Куманово насловена „Самоуки“. Граѓаните имаат можност да ги видат изложените дела во фоајето на центарот за култура наредните две седмици.

 

Коментари

коментар(и)