(ВИДЕО) Се намалуваат хоспитализациите на ковид пациентите

Од почетокот на неделава се намалува бројката на хоспитализираните ковид пациенти во кумановската болница. Најголем дел од пациентите кои се на болничко лекување се повозрасни граѓани со коморбидитети и невакцинирани.

Надлежните со препорака до кумановци слободното време да го поминуваат на чист воздух.

Повеќе од прилогот во видеото.

Коментари

коментар(и)