ВИДЕО: Со секира ја кршел вратата на црквата во с.Режановце

Несовесен жител со секира ја кршел вратата на црквата „Свети Јован“ во село Режановце. Жителите на селото сведочат дека настанот се случил рано утринава. Тие случајот и лицето го пријавиле во полицијата.

Од полицијата потврдуваат дека екипа на СВР Куманово извршила увид на влезната врата на црквата и тие преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претседателот на месната заедница на село Режановце, Зоран Крстевски раскажува дека сторителот и претходно имал инциденти во селото. Тој апелира до надлежните да преземат мерки, за да не се случат несакани настани.

Коментари

коментар(и)