ВИДЕО: Timeless со нов салон во новоотворениот Ла Плаза мол

Timeless со нов салон во Куманово во новоотворениот модерен трговски центар Ла Плаза. Голем избор на часовници од светски познати брендови како и ексклузивен накит по пристапни цени и со специјални попусти за клиентите е она што го одбележува отворањето на четвртиот по ред салон на Timeless кој започна со работа вчера на атрактивна локација во градот.

-Се наоѓаме во новиот мол во Куманово, Ла Плаза. Со нашиот бренд на часовници и накит отворивме уште еден салон тука во Куманово, четврти по ред и се надеваме на успешна соработка со нашите клиенти. Во меѓувреме, ја проширивме нашата понуда со уште неколку брендови на ексклузивен италијански сребрен накит и на часовници и се надевам дека и понатаму ќе имаме одличен однос со нашите потрошувачи. Сега е сезоната на матурските прослави и веселби, иако ние и порано имавме попусти, сега во новиот продажен салон подготвивме понуда од 20 % до 50% попусти на целокупниот асортиман којшто ќе трае следните три дена. Постоиме веќе 11 години и освен во Куманово имаме продажен салон и во Скопје со одличен тим за работа. Се надевам дека нашите клиенти ќе го препознаат нашиот вложен труд, енергија и ќе продолжат и понатаму да не поддржуваат и да раснеме заедно со нив. Се надевам на уште поголеми успеси во иднина, изјави Ѓокица Гиевски, Timeless

Тајмлесс ДООЕЛ е основана од старо златарско семејство од Куманово, со 50 годишна традиција во производство и продажба на накит од злато и сребро.

Timeless започнува со работа во 2012 година и од тогаш во своите 3 локали нуди голем избор на часовници и ексклузивен накит.

Timeless е генерален увозник и застапник за реномираните брендови на машки и женски часовници: Lee Cooper и U.S. Polo Assn. како и за ексклузивниот накит Helena Dia Handmade Jewelry, Bianca Milano и Victoria Cruz Jewelry.

Коментари

коментар(и)