Викендов изречени вкупно 186 санкции

Во текот на изминатиот викенд, полициски службеници од Куманово спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои не ги почитуваат сообраќајните прописи, при што на подрачјето на Куманово санкционирани се вкупно 186 возачи, од  кои 148 управувале возило со брзина поголема од пропишаната, 15 санкции за возачи кои управувале возило под дејство на алкохол, 19 за управување возило без возачка дозвола и 4  за нерегистрирано возило, информираат од полицијата.

Коментари

коментар(и)