ВМРО-ДПМНЕ го одбележа раѓањето на Богдановски

Претставници на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска го одбележаа денот на раѓањето на Драган Богдановски, еден од однивачите на нивната партија.

Симпатизери и подржувачки на идеологијата на ВМРО-ДПМНЕ и Богдановски одржаа панихида на градските гробишта и положија свежо цвеќе.

Коментари

коментар(и)