Водостојот на Пчиња под просекот

Водостојот на реката Пчиња е под просекот за месец март, покажуваат најновите мерења на Управата за хидрометеоролошки работи.

Мерната станица лоцирана во атарот на селото Пелинце, утринава во 07:30 часот покажала водостој на Пчиња од 57 сантиметри, што е пад од еден сантиметар во споредба со вчерашното мерење.

Сепак е под просекот за март, кој изнесува 70 сантиметри.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)