Во Куманово нема новозаболен од ковид-19

Во последните 24 часа направени се 2.802 тестирања, а регистрирани се 15 нови случаи на КОВИД-19. Во Куманово нема новозаболено лице.

Починати лица нема во изминатото деноноќие , информира министерството за здравство.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.583, бројот на активни случаи изнесува 421, од нив 49 во Куманово.

Коментари

коментар(и)