Во сопствениот дом нападнат еден кумановец

Педесет и тригодишен кумановец во својот дом бил физички нападнат при што му бил одземен и мобилниот телефон.

–Еве како го објасни случајот Секторот за внатрешни работи: На 26.01.2021 год во 11.00 часот во СВР Куманово З.Џ. (53) пријавил дека  околу 01.00 часот по полноќ, во неговата куќа лоцирана во центарот на градот, од страна на лицето Ф.Д. бил физички нападнат, при што му бил одземен мобилниот телефон.

Кумановската полиција превзема мерки за расистување на случајот.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)