Во „СТАВ“ гостува претседателката на ЛДП, Моника Зајкова

Новата претседателка на Либерално демократската партија, Моника Зајкова утревечер гостува во емисијата СТАВ на ТВ Плус.

Таа ќе се осврне на актуелните случувања на ниво на земјава, залагањата на ЛДП, но и идните планови.

Ќе зборува и за општинската организација на партијата во Куманово.

Коментари

коментар(и)