Горела сува трева во Биљановце

Кумановските пожарникари изминатото деноноќие имале една интервенција. Тие гаснеле запалена сува трева во Биљановце, м.в Краста. На интервенцијата биле со едно противпожарно возило и тројца пожарникари, а пожарот бил локализиран за час и половина, стои во Дневниот билтен од РЦУК.

Коментари

коментар(и)