Двајца новозаболени кумановци во последните три дена

Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена регистрирани се 180 нови случаи на КОВИД-19, од нив во Куманово двајца новозаболени.

Во текот на изминатите 3 дена не е пријавено ниту едно починато лице.

Бројот на активни случаи во земјава изнесува 570, во Куманово 19.

Коментари

коментар(и)