Две пријави за напад на улица

Секторот за внатрешни работи Куманово информира дека вчера во 12 и 30 часот, педесетгодишен кумановец пријавил дека на улицата „Доне Божинов“ бил физички нападнат од едно лице. Истиот ден во 16 и 45 часот 38-годишен скопјанец исто така пријавил напад на улицата Ленинова. Полицијата презема  мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)