Девојче се удавило во водите на кумановска Стара бања

13 годишно девојче вчера попладне се удавило во кумановското село Проевце.

 Според  првичните информации на МВР, сега починатото девојче од ромска националност се удавило во водите на Стара Бања околу 15 часот и 30 минути.

Подетални информации околу немилиот настан МВР најавува во текот на денот.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)