Дечињата од Браинобраин ја посетија општината

Браинобраин генијалците денеска ја посетија Општина Куманово, при што се сретнаа со првиот човек на градот, Максим Димитриевски.

Тие го запознаа градоначалникот со работата на Браинобраин, како единствена програма во Куманово, која работи со талентирани деца.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)