Димитриевски: Бројките се многу сериозни, Куманово уште е во пикот на вирусот (ВИДЕО)

Во денешното гостување во емисијата „Студио 10“ на телевизија 24 како гостин, со став за сериозните бројки на заболени од корона вирусот, истапи нашиот градоначалник, Максим Димитриевски. Тој вели дека состојбата е алармантна, бројките растат и смета дека треба да се превземат и посериозни мерки. Недозволиво е да бидеме последни во регионот и да немаме вакцини.

Во продолжение да ја слушнеме изјавата на градоначалникот Максим Димитриевски.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)