Димитриевски ја напушти седницата за советнички прашања (ВИДЕО)

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, ја напушти седницата на советнички прашања откако со претседателката на Советот , Атина Мургашанска, двајцата од СДСМ, се скараа околу деловникот и правилата за водењето на седницата и правото на советниците да ги коментираат неговите одговори.

Димитриевски побара од  Мургашанска да не им дозволува на советниците премногу да се изјаснуваат по неговите одговори и да водат политика, бидејќи тоа не го дозволува процедурата.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)