Државјанин на Турција заработи кривична, приложил фалсификувана исправа

Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријава против Ј.К.(54 години) од Република Турција поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.
На 11-ти месецов на патот Куманово – Крива Паланка, полициски службеници извршиле контрола на автобус со турски национални ознаки, при што пријавениот приложил фалсификувана меѓународен зелен картон за осигурување на автобусот.

Коментари

коментар(и)