Еден новозаболен во Куманово

Во последните 24 часа во земјава се направени 2.466 тестирања, а регистрирани се 5 нови случаи на КОВИД-19. Од нив Скопје – 3,  Куманово и Тетово – по 1.

Пријавено е едно починато лице од Кичево (39 години). Регистрирани се 8 оздравени пациенти. Бројот на активни случаи изнесува 251.

Коментари

коментар(и)