Екипа на Ф.К Биџо освои прво место во Златибор

Екипа на Ф.К Биџо Куманово со генерацијата 2010, за прв пат учествуваше на меѓународен турнир Златибор, кој го организираше фудбалскиот клуп Црвена Ѕвезда Ужице.

Турнирот се одржа од 3-ти до 6-ти мај на Златибор. Силите ги одмерија фудбалери и фудбалерки од 7 до 13 години, поделени во над 140 екипи во 7 категории.

Во категоријата 2010, екипата на Ф.К Биџо го освои првото место во борба со 30 екипи од целиот балкан. Од клубот велат дека тимот прикажал одлична игра и борбен дух и заслужено го освоил првото место, со еден нерешен меч и седум победи.

Коментари

коментар(и)