Жител на Ваксинце кривично ќе одговара за „убиство во обид“

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 29-годишен жител на село Ваксинце, општина Липково поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

Според надлежните, на 10 мај година пред полноќ во центарот на Ваксинце, пријавениот со остар предмет му нанел убодна рана на 37 годишно лице, кое што било пренесено во Општа болница Куманово за укажување лекарска помош.

Коментари

коментар(и)