ЖРК Куманово со победа над клубот од Гевгелија

Женскиот ракометен клуб Куманово викендов извојува убедлива победа на првиот одигран натпревар од оваа сезона.

На гостински терен ЖРК Куманово го совлада составот на ЖРК Гевгелија со резултат 43 наспрема 15.

Коментари

коментар(и)