Интересна изложба од утре во НУЦК „Трајко Прокопиев“

Скулптури од лаванда и друга диворастечка флора, звучи интересно само по себе, а од утре ќе победи и љубопитноста да се видат во НУЦК „Трајко Прокопиев“. Изложбата е на Симона Манчева, а во организација на Здружението „Биовита“.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)