Исчезнал 52-годишен жител на Липково

Жител на Липково пријавил дека исчезнал неговиот 52-годишен брат, информира СВР Куманово.

Според пријавеното, вчера во 20 часот во СВР Куманово, К.Ј.(53 години) од Липково пријавил дека од домот се оддалечил неговиот брат З.Ј. (52 години). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коментари

коментар(и)