Казнети возачи под дејство на алкохол

Полицијата ноќеска казнила возачи кои биле под дејство на алкохол.  Како што информира МВР, ноќва во периодот од 22.00 до 03.00 часот на територијата на СВР Куманово  спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол, при што санкционирани се 16 возачи.

Коментари

коментар(и)