Казнети 126 лица во регионот затоа што не носеле маска на лице

Според статистиката на МВР за периодот (24.01/25.01.2021), евидентирано е дека на ниво на СВР Куманово 126 лица не ја почитувалe Уредбата за задолжително носење заштита на лицето. Од нив во Куманово 92, во Крива Паланка 19 и во Кратово 15. За сите ќе следуваат соодветни мерки.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)