Казнети 476 возачи за брзо возење во текот на вчерашниот ден

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во засилена акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, санкционирани се 476 возачи.

„Од нив, 41 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 10 со дури над 70 километри на час над дозволеното. Притоа 235 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 241 надвор од населено место“, соопшти МВР.

Од МВР велат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Коментари

коментар(и)