Каменуван камион на автопатот кај Романовце

Викендов во СВР Куманово, 25 -годишен стружанец  пријавил дека додека се движел по автопатот „Пријателство“ со товарно моторно возило марка „МАН“ , под мостот во с. Романовце, неколку лица од мостот фрлале камења и тврди предмети со што го оштетиле неговото возило. Пријавителот се оддалечил од местото и настанот го пријавил во СВР Куманово. Полицијата мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)