Кошаркарите поразени од Еуро Никел

Кошаркарите на Куманово на домашен терен забележаа пораз од Еуро Никел. Екипата од Кавадарци славеше со 75:67.

Џекиќ со 16 поени беше прв стрелец, два поени помалку имаше Калахан, Соколов беше стрелец на 13 поени. На другата страна Марјановиќ имаше 23 поени.

Коментари

коментар(и)