Кошаркарите поразени од МЗТ, на домашен терен

Кошаркарите забележаа нов пораз, овој пат на домашен терен, против екипата на МЗТ Скопје, во домашната Прва лига. Во дуел со бројни пресврти, на крај како победник излезе гостинската екипа, со резултат 70:65.

Најдобар кај МЗТ беше Хуан Дејвис со 17 поени, пред Бојан Крстевски со 15 поени, двоцифрени беа уште Робев (11) и Рикиќ (10). Кај Куманово, Абром финишира со 18, пред Зивчевиќ со 16 поени.

Коментари

коментар(и)