Кумановец измамен за 2.900 денари

53-годишен кумановец, сопственик на продажен објект во Куманово, во полицијата вчера пријавил дека бил измамен од едно лице за сума од 2.900 денари. Според пријавеното, лицето му побарало да му подготви неколку кутии со прехранбени производи и откако пријавителот почнал да ги подготвува лицето му побарало пари за наводно да го плати карго превозот, но не се вратило. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)