Кумановец нападнал и ограбил сограѓанка

Полициски службеници од СВР Куманово викендов лишиле од слобода 38 годишен жител на кумановско, поради тоа што физички ја нападнал 21-годишна кумановка и ѝ ја одзел чантата, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, соопшти МВР.

Коментари

коментар(и)