Кумановец осомничен за кражби

Дваесет и шестгодишен кумановец е приведен под сомнение дека извршил две кражби. Момчето се сомничи дека извршил кражба во склад за огревни дрва на булеварот „Трета МУБ“ и во деловен објект на улицата „Иво Лола Рибар“, од каде одзел повеќе предмети, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)