Кумановец осомничен за убиство во обид

Дваесетгодишен кумановец доби кривична пријава поради сомнение дека сторил кривично дело убиство во обид.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Е.Ј.(20 години) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, информираат од полицијата.

Имено на 2-ри месецов пријавениот со остар предмет го нападнал Б.И. од Куманово, нанесувајќи му убодна рана.

Коментари

коментар(и)