Кумановец оштетил возило и го нападнал сопственикот

Триесет и четиригодишен кумановец бил приведен под сомнение дека по вербална расправија оштетил возило на улицата „Среќко Пужаљка “, па со тврд предмет го нападнал сопственикот на возилото, жител на селото Умин Дол.

По целосно документирање на случајот против напаѓачот ќе следува соодветна пријава, соопшти полицијата.

Коментари

коментар(и)