Кумановец приведен поради марихуана

Триесет и двегодишен кумановец е лишен од слобода, откако кај него била пронајдена марихуана.

Според СВР Куманово, синоќа по полноќ полициски службеници го лишиле од слобода М.Д.(32 години) од Куманово затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)