Кумановец приведен, пронајдена марихуана

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при  кумановската полиција го лишиле од слобода М.В.(24 години) од Куманово затоа што кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава-информира полицијата.

Коментари

коментар(и)