Кумановец приведен, пронајдена прашкаста материја

Полициски службеници лишиле од слобода 50-годишно лице од Куманово, бидејќи кај него била пронајдена прашкаста материја, информира СВР Куманово. По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)