Кумановец приведен со прашкаста материја

Дваесет и петгодишен кумановец вчера бил приведен, откако полицијата кај него пронашла прашкаста материја. Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода В.П.(25 години) од Куманово, затоа што кај него пронашле прашкаста материја, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)